Kiedy za oknem jest zimno i chłodno, nie mamy zbytniej ochoty na to, aby opuszczać bezpieczne, domowe pielesze. Tylko, że w domu nie mamy zawsze co robić. Czy warto wiecznie oglądać telewizję? Ileż można patrzeć na te gry komputerowe? Dom został w całości sprzątnięty, a poza tym człowiek żyje nie tylko porządkami domowymi. Może czas na to, aby znaleźć dobry gry planszowe, dzięki którym będzie można zorganizować wspaniałą zabawę dla siebie i dla innych członków rodziny. Do dyspozycji jest Azul: Letni pawilon LACERTA ze strony internetowej www.taniaksiazka.pl i gra planszowa Mattel Scrabble.

Azul: Letni pawilon LACERTA

Jeżeli ktoś marzy o tym, aby odbyć podróż do Portugalii, to teraz będzie mógł sobie to chociaż w pewnej części wyobrazić. Oto w dawnych czasach, król Manuel I bardzo chciał zbudować wiele majestatycznych budowli. Chciał być dzięki temu zapamiętany przez kolejne pokolenia. Cel udało mu się zrealizować. Wiele budynków zdumiewało swoją wielkością i konstrukcją. Kolejnym krokiem miał być Letni Pawilon, który miał stać się jednym z najbardziej znanych miejsc, dedykowanych dla członków rodziny królewskiej. Tylko, że król Manuel zmarł. Teraz czas na uczestników gry. Muszą oni odbyć podróż do słonecznej Portugalii i zmierzyć się z zadaniem wybudowania Letniego Pawilonu. Czy uda się to wykonać? Wygrywa ta osoba, która zbuduje najbardziej imponujący pawilon. Przy czym wcale nie będzie to łatwe, ponieważ inni uczestnicy gry będą chcieli również zbudować coś równie wspaniałego. Gra zasługuje na wyróżnienie nie tylko ze względu na wymyślną fabułę, ale także dlatego, że została ona doskonale wykonana. Azul: Letni pawilon LACERTA dedykowana jest od ósmego roku życia w górę.

Mattel Scrabble


Czy ktoś nie wie o jakiej grze mowa? Chyba nie ma takiej osoby. Chyba nawet przedszkolaki doskonale wiedzą na czym polega gra Scrabble. Jest to najlepsza, kultowa gra planszowa, która polega na układaniu słów z dostępnych liter. Nie jest to wcale łatwe. Czasem zamiast słowa, będzie można dokonać wymiany liter, jeżeli nic nie będzie można ułożyć z tego, co ma się przy sobie. Wygrywa ta osoba, która zbierze największą ilość punktów. Na planszy przewidziane są miejsca premiowe, dzięki czemu można zdobyć większą ilość punktów. Gra jest naprawdę wciągająca i można przy niej spędzić długie godziny. W tą grę grają już kolejne pokolenia. Na rynku dostępne są najróżniejsze odmiany, w tym także te dla najmłodszych dzieci. Scrabble to także doskonały pomysł na to, aby sprawić komuś miły prezent.

 

Ida